Difference between revisions of "Armor"
From NEStalgia
(→Light Armor) |
(→Light Armor) |
||
| Line 4: | Line 4: | ||
!Level!!Item Name!!Class | !Level!!Item Name!!Class | ||
|- | |- | ||
| − | |7||[[Battleweave_Tunic|Battleweave Tunic]]|[[Cleric]], [[Conjurer]], [[Ninja]], [[Warlock]], [[Wizard]] | + | |7||[[Battleweave_Tunic|Battleweave Tunic]]||[[Cleric]], [[Conjurer]], [[Ninja]], [[Warlock]], [[Wizard]] |
|- | |- | ||
|9||[[Hidden_Cloak_of_the_DSF|Hidden Cloak of the DSF]]||[[Cleric]], [[Conjurer]], [[Merchant]], [[Ninja]], [[Ranger]], [[Soldier]], [[Warlock]], [[Wizard]] | |9||[[Hidden_Cloak_of_the_DSF|Hidden Cloak of the DSF]]||[[Cleric]], [[Conjurer]], [[Merchant]], [[Ninja]], [[Ranger]], [[Soldier]], [[Warlock]], [[Wizard]] | ||
Revision as of 14:09, 8 March 2011
Light Armor
| Level | Item Name | Class |
|---|---|---|
| 7 | Battleweave Tunic | Cleric, Conjurer, Ninja, Warlock, Wizard |
| 9 | Hidden Cloak of the DSF | Cleric, Conjurer, Merchant, Ninja, Ranger, Soldier, Warlock, Wizard |
| 26 | Titan Shroud | Cleric, Conjurer, Ninja, Warlock, Wizard |
| 27 | Titan Shroud (Noble Arctic) | Cleric, Conjurer, Ninja, Warlock, Wizard |
| 28 | Indra's Surplice | Cleric |
| 29 | Mage Slime Robes | Cleric, Conjurer, Ninja, Warlock, Wizard |
Heavy Armor
| Level | Item Name | Class |
|---|---|---|
| 27 | Titan Plate (Blue Arctic) | Soldier |
| 29 | Metal Slime Armor | Soldier, Merchant |